Jak prawidłowo zmierzyć długość stopy?

Pierwszym krokiem przy wyborze butów, który warto wiedzieć, jest to jak właściwie zmierzyć stopę i wybrać odpowiedni rozmiar buta. Najważniejsze jest, aby pomiar wykonać jak najdokładniej na obu stopach. Podczas ruchu stopy zmieniają się, dlatego najlepiej mierzyć je w ciągu dnia. Określenie odpowiedniego rozmiaru buta powinno opierać się na krokach opisanych poniżej.

Krok 1

Połóż kartkę papieru na podłodze obok płaskiej ściany i oprzyj na nim stopę tak, aby pięta dotykała ściany. Ważne jest, aby krawędź papieru i pięta dokładnie przylegały.

Krok 2

Obrysuj stopę cienkim ołówkiem, trzymając ołówek pionowo. Podczas pomiaru załóż skarpetki o normalnej grubości.

Krok 3

Zmierz kontur stopy od krawędzi papieru lub pięty do najdłuższego palca. Dodaj 10-15 * milimetrów do zmierzonej długości stopy, aby uzyskać odpowiednią długość wewnętrzną buta.Dodatek do zmierzonej długości stopy

Dodatek do zmierzonej długości stopy ma charakter wyłącznie informacyjny i zależy od wybranego modelu buta. W zależności od cech Twoich stóp, niektóre rozmiary i modele mogą różnić się wygodą, dokładność mierzonych wartości może się od siebie różnić.

  • Obuwie ochronne: 10 mm
  • Obuwie rekreacyjne: 15 mm
  • Obuwie do biegania: 15 mm
  • Obuwie turystyczne: 15 mm
You have successfully subscribed!